Polub nas

Nowy system Pick a Brick w Polsce

Dzisiaj na stronie LEGO, w zakładce z częściami pojawił się ciekawy i wyczekiwany przez wielu komunikat. Dotyczy on sprawy o której już pisaliśmy tutaj: https://afols.pl/lego-laczy-pick-a-brick-bricks-and-pieces/

A mianowicie łączenia usługi Pick a Brick z katalogiem Brick and Pieces.

źródło: lego.com

Dzięki temu połączeniu, zyskamy możliwość łatwiejszego przeglądania katalogów elementów, większy ich wybór i szybsze aktualizacje, oraz co ciekawe, prawdopodobnie generator figurek BAM. Które dotychczas były dostępne jedynie stacjonarnie w oficjalnych sklepach LEGO. Dzięki niemu, także online, uzyskamy możliwość ,,zbudowania” z wybranych elementów 3 figurek, oraz dobrania do nich po jednym akcesorium.

źródło: lego.com

Podsumowując, najważniejsze zmiany jakie zajdą dzięki połączeniu tych dwóch opcji to:
Podzielenie klocków na bestsellery (klocki podstawowe z oferty PaB) oraz klocki standardowe. Klocki będą lądowały w koszyku jako dwie osobne pozycje, ale będą sumowane w celu finalizacji zamówienia. Uwaga! Zamówienia poniżej 12 euro będą obciążone dodatkową opłatą o wartości 3 euro dla bestsellerów i 6 euro dla standardowych.

Ujednolicenie cen z katalogów. Czasami bywało tak, że ten sam klocek w katalogu PaB oraz BaP miały różne ceny.

Zmniejszenie czasu oczekiwania na zamówienie. Teraz klocki bestsellery będą wysyłane z magazynu w Polsce, a standardowe z Billund. Choć na ten moment czas oczekiwania będzie wynosił ok. tygodnia dla klocków bestseller, oraz ok. miesiąca dla klocków standardowych.

źródło: lego.com