Polub nas

Najciekawsze nowe propozycje w Lego Ideas – marzec 2024

Każdego miesiąca fani kultury, sztuki, architektury, utalentowani budowniczy przesyłają na konkurs Lego Ideas kilkadziesiąt nowych projektów w nadziei na osiągnięcie pułapu 10000 głosów, a następnie wydania ich pomysłu jako oficjalnego zestawu klocków.

W kończącym się miesiącu pojawiło się kilka propozycji, które z przyjemnością wsparłem swoim głosem, do czego i Was, czytelników, zachęcam. Poniżej kilka słów o każdym:

1. Biuro Alberta Einsteina

Jako fizyk-nanotechnolog z wykształcenia nie mogę przejść obojętnie wobec hołdu dla jednego z największych umysłów przełomu XIX i XX wieku, twórcy szczególnej teorii względności, specjalisty w dziedzinie teorii mechaniki kwantowej. Nie jest to pierwszy projekt poświęcony tej postaci – pojawiały się projekty w stylu Brickheadz czy dioramy w towarzystwie innych wielkich naukowców. Projekt autorstwa BrickBaum odwzorowuje gabinet ze słynnym biurkiem Einsteina – istny bałagan, masa dokumentów, książek, papierów uchwyconych w dniu jego śmierci, 18 kwietnia 1955 roku.

Klockowy Galileusz potrzebuje towarzystwa, głosujcie!

2. Money for nothing and your bricks for free

Pierwszy teledysk wyemitowany przez MTV Europe 1.08.1987 r. Jeden z pierwszych klipów w którym wykorzystano animowane, generowane komputerowo postacie. Legendarny riff Marka Knopflera otwierający utwór. Śpiew Stinga w refrenie. “Money for nothing” na stałe zapisało się w popkulturze, a teraz animowane postacie doczekały się klockowych wersji, wiernie przypominających oryginał.

Projekt autorstwa jp-30nz1 czeka na Wasze wsparcie!

3. Booknook

Połączenie konstrukcji niewielkiej biblioteki, podpórki na książki i wariacji na temat bohaterów z ulubionych lektur autorstwa Pedro_RuizMx wygląda obłędnie! Wśród pięciu figurek znajdziemy tu młodych pasjonatów czytelnictwa jak i bohaterów literackich. Projekt dość nietypowy, bo na małej przestrzeni upchnięto dużo detali, kolorowych, kolorowych klocków imitujących okładki książek – są klimaty kosmiczne, przygodowe (Johnny Thunder?) – jako ozdoba kolekcji klasyki literatury – jestem za!

Zagłosuj klikając tutaj!

4. Myśliciel

W zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z najsłynniejszych dzieł sztuki XIX wieku. Oryginalna rzeźba, wykonana z brązu znajduje się w Muzeum Rodina (autora rzeźby) w Paryżu, pełnowymiarową kopię można oglądać m.in. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Klockowa wersja jest bardzo dobrze wymodelowana, co warte podkreślenia – nieczęsto zdarza się oglądać klockowe wersje ludzi w takich rozmiarach. Dla wielbicieli serii Art i Architecture, filozofii czy samego Rodina zestaw byłby fajną ciekawostką, uroczym zbieraczem kurzu – autor, Nozomi1333, czeka na głosy pod linkiem.

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.

Źródła: ideas.lego.com, https://definingcreativity.com/einsteins-cluttered-desk/,https://en.wikipedia.org/wiki/Money_for_Nothing_%28song%29, https://pl.wikipedia.org/wiki/My%C5%9Bliciel