Polub nas

Na ostatniej prostej – 4 projekty, które (subiektywnie) warto wesprzeć w kwalifikacjach do przeglądu Lego Ideas

Aby Wasz projekt zakwalifikował się do przeglądu Lego Ideas, musi osiągnąć 10000 głosów w określonym czasie. Do pierwszego etapu przeglądu 2024 roku zakwalifikowało się już 17 fanowskich propozycji ze świata filmu, muzyki, gier, sztuki. Dziś zaglądamy do “poczekalni” i prezentujemy 4 ciekawe projekty, którym brakuje niewielu głosów do przekroczenia upragnionego progu.

“Clockwork solar system” Chrisa Orcharda i Brenta Wallera

Pierwszego marca premierę będzie miał zestaw Technic przedstawiający model Ziemi kręcącej się wokół Słońca. Niedawno złożyłem bardzo podobny, starszy, większy i tańszy model produkcji CaDa i nabrałem ochotę na więcej zestawów pełnych zębatek prezentujących ruch kilku obiektów z różną prędkością jednocześnie. Pamiętam że kilka lat temu można było złożyć układ słoneczny w kolekcji Copernicus. Teraz klockowa wersja układu słonecznego może zawitać do Lego – brakuje około 200 głosów!

“Brooklyn nine-nine” – autor: BenFankhauser

Po m.in. “The Office” fani seriali komediowych mogą doczekać się zestawu w podobnej stylistyce, nawiązującego do amerykańskiego serialu z lat 2013-2021 z Andym Sambergiem, Terrym Crewsem i zmarłym w ubiegłym roku Andre Braugherem w jednych z głównych ról. Sam serial prezentuje specyficzny humor, nie każdemu się spodoba (ja zrezygnowałem w połowie trzeciego sezonu), zdobył jednak wiernych fanów, którzy z pewnością chcieliby ozdobić kolekcję o zestaw z bohaterami ulubionego serialu. Projekt potrzebuje jeszcze 400 głosów.

MEN IN BLACK: AGENT K’S TRANSFORMING JET CAR – autor: PeeDeeZee

“Faceci w czerni” to franczyza której mi w Lego brakuje. Mam sentyment szczególnie do trzeciej części przygód agentów J i K, choć wracam też do filmów z lat 90.
W projekcie transformującego się samochodu nawiązującego do ikonicznej sekwencji z pierwszego filmu dodałbym minifigurki, podstawkę i wyeksponował obok DeLoreana z “Powrotu do przyszłości”. Projektowi brakuje około 800 głosów.

WEDNESDAY THE ROOM AND THE BALCONY – autor: Airbricks95

“Wednesday” to z kolei jeden z ulubionych seriali mojej żony, która z niecierpliwością wypatruje drugiego sezonu Netflixowego hitu. Model jest utrzymany w mroczniejszym klimacie, zwraca uwagę detalami i wykończeniami, wzrok przykuwa także stylówka głównej bohaterki. Dzięki użyciu klocków imitujących lampy oświetleniowe przypomina mi zestaw Ideas Central Perk 21319, choć, z drugiej strony, zestaw prezentowałby się spójniej bez nich. Projekt osiągnął do tej pory 8400 głosów i wciąż liczy na wsparcie fanów kreacji Jenny Ortegi!

Źródła: ideas.lego.com

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.