Polub nas

Mazowiecki Festiwal Klocków – II Edycja

Za nami już druga edycja Mazowieckiego Festiwalu Klocków, który odbył się w Radomiu w poprzedni weekend. Czyli jednego z największych klockowych eventów w Polsce.

Na miejscu tradycyjnie czekało na nas wiele ciekawych atrakcji. Jednak w centrum tradycyjnie była wystawa makiet i przeróżnych modeli przygotowana przez stowarzyszenie Zbudujmy To.

Na powierzchni ponad 1000m² mieliście szansę obejrzeć wiele bardzo dopracowanych i dokładnych prac, wykonanych przez jednych z najlepszych budowniczych z LEGO w Polsce.

A do oglądania było sporo. Zaczynając od makiet w skali minifigurkowej, przez modele pojazdów, czy też odwzorowania maszyn z uniwersum Star Wars, po ciekawe mini scenki, konstrukcje techniczne i różnego rodzaju postacie.

Nie zabrakło także ogromnej makiety miasteczka – Zbudujcowo Wielkie. Czyli kolaboracji wielu utalentowanych budowniczych. Jest ona pełna poukrywanych detali i scenek, świetnie skomponowanych w makietę naprawdę ruchliwego miasteczka.

Wzrok wielu zgromadzonych przyciągnęło także sprytnie zaprojektowane zoo. Pełne różnorakich zwierzaków i scenek. To także projekt kolaboracyjny, gdzie każdy budowniczy odpowiadał za dany fragment Zoo.

Poniżej prezentujemy wyrywki części wystawowej. Gdyż jest tego tyle, że niestety nie damy rady pokazać wszystkiego 😀

Na miejscu nie zabrakło oczywiście spotkań z wieloma klockowymi Influencerami. W tym uczestnikami i finalistami LEGO Masters Polska, a także ciekawych konkursów i quizów.

Mieliśmy także okazję skorzystać z dodatkowych atrakcji, z których możemy śmiało wymienić:

Festiwal trwał cały weekend i cieszył się niemałą frekwencją. Mamy nadzieję iż za rok doczekamy się kolejnej, jeszcze lepszej edycji tego eventu.

O pierwszej edycji przeczytacie tutaj:

https://afols.pl/mazowiecki-festiwal-klockow/

A Wy? Byliście na festiwalu?