Polub nas

LEGO wkracza na nowy kampus Kornmarken

Źródło: lego.com

LEGO niedawno ogłosiło, że rozpoczęło prace nad kampusem Kornmarken, który jest najnowszym dodatkiem do ich siedziby w Billund. Kampus pomieści około 1900 pracowników i koncentruje się na inspirującym i zabawnym środowisku pracy.

Grupa LEGO rozpoczyna budowę kolejnego najnowocześniejszego kampusu w Billund, skupiając się na inspirującym i zabawnym środowisku pracy
• Kornmarken Campus to najnowszy dodatek do duńskiej centrali, który zgromadzi pod jednym dachem około 1900 pracowników.

• W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego uczestniczył burmistrz gminy Billund.

• Zaprojektowany, aby wspierać współpracę, kreatywność i innowacje w zespołach inżynieryjnych, jakościowych i produkcyjnych.

• Dążyć do spełnienia standardów LEED Platinum (najwyższy możliwy ranking środowiskowy LEED).

• Obszary otwarte dla dzieci w wieku szkolnym i gości, aby dowiedzieć się o zrównoważonym rozwoju poprzez zabawę.
Billund, 11 listopada 2022 r.: Dzisiaj Grupa LEGO świętowała wmurowanie kamienia węgielnego pod kolejny supernowoczesny kampus w Billund w Danii, gdzie pod jednym dachem spotka się 1900 pracowników inżynierii, jakości i produkcji z siedmiu lokalizacji.

Aby uczcić tę wyjątkową okazję, obecni byli burmistrz gminy Billund, Stephanie Storbank, dyrektor generalny Grupy LEGO, Niels B. Christiansen, oraz dyrektor operacyjny, Carsten Rasmussen.
Carsten Rasmussen mówi: „Dzisiaj jesteśmy o krok bliżej do otwarcia kolejnego najnowocześniejszego kampusu w Billund, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, technologii oraz inspirującym i zabawnym miejscu pracy dla naszych pracowników.
W tych latach dużo inwestujemy w naszą siedzibę główną i cieszę się, że możemy również przyczynić się do rozwoju Billund”.

Innowacyjne środowisko pracy, którego sercem jest nauka przez zabawę
W ostatnich latach działalność Grupy LEGO i liczba pracowników w Billund znacząco wzrosła.
Teraz około 1900 z prawie 6000 pracowników w Billund spotka się, aby cieszyć się nowymi powierzchniami biurowymi, laboratoriami, obiektami testowymi, narzędziowniami i obszarami formowania.
„Nasi pracownicy mogą liczyć na radosne i kreatywne środowisko pracy, które sprzyja współpracy, kreatywności i innowacjom.
Będzie to idealne środowisko dla naszych zespołów, aby przez wiele lat nadal inspirować i rozwijać budowniczych jutra” – dodaje Carsten Rasmussen.
Co więcej, z nowych obiektów skorzystają nie tylko pracownicy – ​​powstanie również dedykowany Sustainability Experience & Playroom, w którym między innymi dzieci w wieku szkolnym będą mogły uczyć się o zrównoważonym rozwoju poprzez zabawę.
Grupa LEGO stworzy również otaczający park, który będzie otwarty dla publiczności.

Minimalizowanie wpływu na środowisko
Budowa będzie koncentrować się na ograniczeniu do minimum wpływu na środowisko.
Celem jest uzyskanie przez nowy budynek certyfikatu LEED Platinum, najwyższego możliwego rankingu środowiskowego w ramach powszechnie uznawanego systemu oceny zielonych budynków.
„Projektujemy budynek tak, aby spełniał absolutnie najwyższe standardy w ramach praktyki „zielonego budownictwa”.
Będzie to kolejny ważny krok na naszej drodze do zmniejszenia naszego wpływu na emisję CO2 i osiągnięcia neutralności operacyjnej pod względem emisji dwutlenku węgla” – mówi Carsten Rasmussen.
W tym celu Grupa LEGO zastosuje do budowy stal i beton o niższym śladzie węglowym, a powierzchnie biurowe jako konstrukcję nośną wykorzystają drewno z certyfikatem FSC.
Ponadto optymalizacja zużycia energii i zmniejszenie zużycia wody będzie również przedmiotem zainteresowania, co zostanie osiągnięte dzięki energooszczędnym instalacjom, inteligentnemu oświetleniu wnętrz i zarządzaniu wodą deszczową dzięki zielonym dachom i przemyślanym elementom krajobrazu.
Budynek ma zostać oddany do użytku w 2025 roku.

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.