Polub nas

Lego Super Heroes – świąteczne prezenty z superbohaterami

Zestawy LEGO Super Heroes nawiązujące do popularnych filmów i seriali z uniwersów Marvela i DC to jedne z najpopularniejszych serii duńskiego producenta. Ulubionych bohaterów – Batmana, Iron Mana, Hulka czy Spider-Mana można znaleźć w wielu ciekawych zestawach. Polecamy szczególnie 5 poniższych:

76181 – Batmobil: pościg za Pingwinem

Jeden z najlepszych zestawów jakie miałem okazję składać w tym roku. Duży pojazd, skalą podobny do modeli Speed Champions. Buduje się go różnymi technikami, ozdabia kilkoma naklejkami i błękitnymi “płomieniami”, uzyskując masywny, mroczny Batmobil. Mechanizm wystrzału pocisków spod maski zapewnia długą zabawę. W zestawie unikatowa figurka Pingwina. Pojazd może być też uzupełnieniem zestawu 76183 Jaskinia Batmana.

76247 – Hulkbuster: bitwa o Wakandę

Spośród wielu wersji Hulkbustera ten z zestawu 76247 uważany jest przez wielu za najciekawszy i najlepiej oddający filmowy pierwowzór. Jeśli zbieracie Marvelowskie mechy, to ten model mógłby być ich starszym, dojrzalszym bratem – lepiej obudowany, dokładniej wykończony. W zestawie 4 figurki w tym Bruce Banner z “twarzą” Hulka, Okoye i dwóch Outriderów. Gotowi na walkę o połowę istnień we wszechświecie?

76265 – Batwing: Batman kontra Joker

Oprócz dużych kolekcjonerskich wersji klasycznego Batmobilu, Tumblera i Batwinga Lego przygotowuje także ich “budżetowe” wersje w mniejszych skalach, bardziej bawialne, skierowane do młodszych budowniczych lub do fanów filmów o obrońcy Gotham którzy nie chcą wydawać czterocyfrowych sum na klocki.

Batwing z zestawu 76265 to uproszczony model z wyrzutniami “groszków”, który swym kształtem stara się przedstawiać znany symbol. Poza standardową figurką Batmana znajdziemy tu Jokera, całego na fioletowo, z kapeluszem nadającym ikonicznego wyglądu złoczyńcy.

76245 – Upiorny Jeździec: Mech i motor

Zestaw nierówny, ale warty polecenia – figurka Johnny’ego Blaze’a jest klimatyczna, mroczna, ognista “czupryna” od razu przyciąga wzrok, tors ozdobiony jest przewieszonym łańcuchem. Udaną konstrukcją jest też motor – sporo elementów technicowych, poprawnie odwzorowany silnik, płomienie z rur wydechowych. Niestety mech Ghost Ridera wypada bardzo ubogo – brakuje wykończeń, masywności, uatrakcyjnienia konstrukcji. Dla figurki i motoru warto jednak po ten zestaw sięgnąć.

76255 – Nowy statek Strażników

Zestawy nawiązujące do produkcji “Sagi multiwersum” są zwykle jakościowo odpowiadające filmom i serialom. Jako że trzecia część “Strażników galaktyki” to produkcja udana, z pomysłem na siebie, tak i 3 zestawy z bohaterami tego filmu są warte uwagi. Na wyróżnienie zasługuje największy z nich, zawierający 5 figurek Nowy statek. Do zebrania całej ekipy trzeba jednak dokupić Statek Rocketa i Kwaterę Strażników. Z figurek wyróżnia się Adam Warlock, w złotym stroju i czerwonej pelerynie.

Sam statek jest dużą konstrukcją z wieloma elementami ruchomymi i odczepianymi. Dzięki dołączonej podstawce może służyć zarówno jako ozdoba pokoju, jak i zapewniać długie godziny zabawy młodszym budowniczym.

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.