Polub nas

Lego Star Wars Szturm na Gwiazdę Śmierci

Z nieskrywaną radością złożyliśmy dioramę Lego Star Wars Szturm na Gwiazdę Śmierci, choć okazało się to nieco bardziej wymagające, niż się tego spodziewaliśmy. Pomimo niewielkiego rozmiaru zestawu, model okazał się dość skomplikowany i złożony. Zestaw składa się łącznie z 665 elementów LEGO, ale udało nam się go zbudować w jednej sesji – zajęło nam to jednak kilka dobrych godzin.

Zaczęliśmy od dolnej ramy dioramy, która zawiera etykietę z cytatem z Gwiezdnych Wojen: „Moc jest w nim silna”, wypowiedzianym przez Darth Vadera w trakcie tej pamiętnej sceny. Następnie większość czasu poświęciliśmy na zbudowanie podłogi oraz ścian rowu Gwiazdy. Choć było to wymagające, to jednocześnie bardzo satysfakcjonujące i sprawiło nam dużo radości.

Lego troszkę nas zaskoczyło używając ogromnej różnorodności dziwnych i rzadko spotykanych klocków, aby odtworzyć mieszankę greeblesów i innych charakterystycznych z filmu elementów, które pokrywały rzeczywisty model rowu Gwiazdy Śmierci w filmie. Konstruowanie rowu niemalże przypomina układanie puzzli co było dla nas sporym zaskoczeniem rzadko spotykam w komercyjnym secie.

Po zbudowaniu podłogi i ścian, łączy się je ze sobą za pomocą dwóch długich elementów podtrzymujących, które wsuwają się na tył, co sprawia, że konstrukcja jest solidna bardzo stabilna. Następnie nadszedł czas na ostatnie szlify – zbudowanie wieży turbolaserowej, X-winga Luke’a i trzech myśliwców TIE w pogoni. Zanim się spostrzegliśmy ikoniczna scena z filmu ożyła przed naszymi oczami. Efekt nas na prawdę bardzo miło zaskoczył.

Diorama Szturm na Gwiazdę Śmierci po zbudowaniu

Gotowa diorama Death Star Szturm na Gwiazdę Śmierci to piękny, mały model, który będzie wyglądał doskonale na półce w domu każdego fana Gwiezdnych Wojen. Czarna ramka pomaga wyeksponować scenę, a płytka z cytatem Dartha Vadera to wspaniały, dla niektórych wręcz kultowy dodatek. Ponadto, diorama nie jest zbyt duża, więc łatwo zmieści się na półce wystawowej.

Rów sam w sobie jest bardzo szczegółowy, dzięki ciężkiej pracy, jaką poświęcono na jego konstrukcję – naprawdę wygląda tak, jak wszyscy pamiętamy to z filmu. Myśliwce TIE i X-wing są od razu rozpoznawalne, mimo swojego niewielkiego rozmiaru i stosunkowo małej liczby elementów, z których są zbudowane. Gwarantujemy, że jest to zestaw, który z pewnością zadowoli każdego fana Gwiezdnych wojen. Dodatkowo jest to aktualnie najtańsza diorama z innych dwóch dostępnych na rynku.

Zestaw jest nowością dostępną w sklepach internetowych. Polecamy zakup tego zestawu u jednego z największych i co najważniejsze – sprawdzonych dystrybutorów LEGO – Lego Star Wars Szturm na Gwiazdę Śmierci, gdzie aktualnie u nich dostępny jest w super cenie.