Polub nas

“Lego: Przygoda” ma już 10 lat!

Od premiery kinowej filmu “Lego: przygoda” minęło właśnie 10 lat. Historia przeciętnego ludzika-budowlańca zapoczątkowała kinowe uniwersum Lego, które, według niektórych teorii łączy się nawet z ubiegłorocznym hitem “Barbie”.

Film zgromadził znane i cenione nazwiska w obsadzie dubbingu. Głównemu bohaterowi głosu użycza znany z serii “Jurassic World” i “Strażników Galaktyki” Chris Pratt, Lucy w oryginale mówi głosem Elizabeth Banks (seria “Igrzyska Śmierci”, “Power Rangers”), poza nimi głosów użyczają Morgan Freeman, Liam Neeson, Cobie Smulders, Channing Tatum czy Will Arnett. Głosem tego ostatniego mówi w filmie Batman – jedna z najciekawszych postaci filmu, przerysowana, zabawna otrzymała kilka lat później swój własny klockowy film, będący jednym z najbardziej udanych obrazów spod szyldu DC ostatnich lat.

Produkcja sprzed dekady łączy w sobie tak wiele postaci, światów, serii Lego że każdy powinien odnaleźć w niej coś co wzbudza sentyment czy nostalgię. Ukazało się około 30 zestawów nawiązujących do filmu – minifigurki promocyjne, polybagi, zestawy mniejsze jak i te całkiem pokaźne, w których twórcy popuścili wodze fantazji miksując motywy serii Western, Castle, Space, Pirates, Police tworząc naprawdę unikatowe sety.

Kilka słów warto poświęcić głównemu antagoniście – Lordowi Biznesowi, któremu głosu użyczył Will Ferrell. Film to głównie klasyczna opowieść o walce dobra ze złem – wróg musi siać postrach, mieć nietuzinkowych popleczników, tworzyć kontrast do głównego bohatera. Oszczędzając szczegółów fabularnych, w filmie dobrze się to udało.

Jako że końcówka filmu niesie przesłanie, że bawić klockami można się w każdym wieku, Will Ferrell pojawia się tu także “osobiście”. Aktor ten wystąpił również w dwóch filmach, których zabawki są ważną częścią – w obrazie “Elf” w 2003 roku, w którym grana przez niego postać w jednej ze scen zbudowała wielki wieżowiec w krótkim czasie oraz w 2023 roku w filmie “Barbie”, gdzie wcielił się w szefa zabawkarskiej firmy Mattel. Według krążącej wśród fanów klocków teorii jest to ta sama postać – człowiek który tak fascynował się klockami, miał tak wiele modeli, że postanowił zostać szefem własnej firmy z zabawkami. Mi się to spina!

źródła: ebay.com, The Hollywood Reporter, bricklink.com, male2man.com

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.