Polub nas

LEGO Mario jednak nigdzie się nie wybiera! Będzie mały „rework” starterów

Jakiś czas temu mieliśmy smutne przecieki dla fanów serii LEGO Mario. Głosiły one, że seria będzie powoli wygaszana. Wszystko wskazuje jednak na to, że grupa LEGO wycofała się z tego pomysłu i dość dobrze sprzedająca się seria będzie kontynuowana.

Niedługo z oficjalnej sprzedaży pożegnamy startery serii, a oczywiście są one niezbędne do korzystania z rozszerzeń, które cyklicznie otrzymujemy. Czy w takiej sytuacji jesteśmy skazani, na to aby w ostatnim momencie zdobyć nasz początkowy zestaw, który pozwala zacząć przygodę ze znanym hydraulikiem? Na szczęście nie.

Grupa LEGO oprócz zapowiedzi nadchodzącej fali zestawów przekazała informacje, które dotyczą odświeżonej wersji starterów. Oznacza to, że będą one ponownie w sprzedaży, ale tym razem w lekko zmodyfikowanej formie. Nie mamy informacji czy pod względem designu zmieni się coś w samych klockach, ale za to wiemy, że zmiany będą w baterii.

W naszych egzemplarzach, w których znajduje się Mario, Luigi albo księżniczka będziemy mogli tych bohaterów ładować za pomocą USB. Baterie wymienne odejdą w niepamięć na rzecz akumulatora. Być może jest to kolejny krok w stronę ekologicznego podejścia grupy LEGO.

Dajcie znać czy będziecie chcieli zacząć swoją przygodę z serią LEGO Mario od nadchodzących odświeżonych starterów? Lubicie serię ze słynnym hydraulikiem? 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.