fbpx
LEGO Indiana Jones powraca!

LEGO Indiana Jones powraca!

17 lipca, 2022 0

Wraz z planowaną na przyszły rok premierą piątej ekranizacji przygód najsławniejszego archeologa na świecie, LEGO postanowiło wskrzesić serię Indiana Jones, którą pożegnaliśmy blisko 12 lat temu!

Według obecnych informacji obiegających social media w 2023 roku, mamy dostać cztery zestawy, z czego trzy stanowią remake istniejących budowli z poprzednich lat. Odświeżona została również legendarna fedora Indiany – teraz będzie on dual-molded, z elementami włosów oraz opaską na kapelusz w ciemniejszym kolorze aby być jak najwierniej odwzorować filmowy pierwowzór

77013 Ucieczka z Zaginionego Grobowca (Escape from the Lost Tomb) – 600 elementów, cena ok. 190 zł. Jest to remake zestawu z 2008 – 7621 – o podobnej nazwie „Indiana Jones i zaginiony grobowiec”, który liczył 277 elementów. Podobnie jak poprzednik, zestaw przedstawia grobowiec z 1 części filmów, w jakim ukryta została tytułowa arka przymierza. Tym razem, jest to o wiele bardziej model z prawidłowym wykończeniem wnętrza grobowca, tylnymi ścianami i posągami Anubisa. Całość ma mieć ok. 24 studów szerokości i posiadać 4 figurki: Indiany, Marion Ravenwood, Sallaha i mumii.

źródło: brickset.com

77014 Świątynia Zagłady (Temple of Doom) – 801 elementów, cena ok. 380 zł. Remake zestawu z 2009 – 7199 – o tym samym tytule, tkóry liczył 652 klocki. Przedstawia (jak sami pewnie się domyśliliście) tytułową świątynię zagłady z 2 części filmów. Zestaw ma zapożyczać sporo od swojego poprzednika, jednak tym razem bardziej skupiono się na samym elemencie świątyni, która ma znajdować się w samym centrum zestawu, otoczona klockami reprezentującymi lawę. W świątyni znajdziemy ołtarz ofiarny oraz statuetkę bogini Kali, obok której będziemy mogli umieści trzy kamienie Sankara, które będziemy mogli podświetlić za pomocą specjalnego klocka. Nie zabrakło również klasycznej zapadni. Podobnie jak poprzednik w tym zestawie dostaniemy torsy na których można umieścić dwa wagoniki aby odwzorować pościg z filmu. Dodatkowo tym razem zbudowana została wieżyczka z wodą, którą można wylać na tory. W zestawie dostaniemy aż 6 figurek: Indiana z rozpiętą koszulą, Willie Scot, Short Round, Mola Ram, kultysta Thugee oraz strażnik Maharaja.

źródło: brickset.com

77012 Fighter Plane Chase – 387 elementów, cena ok. 160 zł. Tutaj zestaw najbardziej od swojego poprzednika z 2009 roku – 7198 „Bitwa samolotów” który posiadał tylko 3 klocki mniej (384)! – tym razem zamiast podniebnej potyczki, dostajemy odświeżoną wersję szwajcarskiego Pilatusa P-2 wyposażonego w stud shootery na skrzydłach oraz Citroëna 11 Légère Cabriolet, którym nasi bohaterowie uciekają przed Luftwaffe. W zestawie 3 figurki: Indiana z rozpiętą kurtką i krawatem, Henry Jones Senior oraz pilot myśliwca.

77015 – Poza przewidywaną ceną oscylującą w granicach 700 zł na obecną chwilę nie wiadomo nic. Możliwe, że jest to zestaw z czwartej odsłony przygód Indian i przedstawia świątynię kryształowej czaszki lub coś zupełnie nowego bazującego na nadchodzącej piątej części.

źródło: brickset.com
Dodaj komentarz
pl_PLPolish