Polub nas

LEGO Ideas Tańczący dom w Pradze zdobywa 10000 głosów!

Źródło: ideas.lego.com

Tańczący dom w Pradze autorstwa paranoidera to najnowszy model, który osiągnął pułap 10000 głosów w ramach projektu LEGO Ideas!

Składająca się z 2987 elementów konstrukcja zawiera replikę prawdziwego budynku, który wykorzystuje architekturę dekonstruktywistyczną, ma szklaną wieżę i drugi budynek z niewyrównanymi oknami.

Gdy byłem dzieckiem, odwiedziłem Pragę i byłem zachwycony jej widokami. W mieście tym znajduje się Zamek Praski, Most Karola, zegar astronomiczny… ale to, co zrobiło na mnie ogromne wrażenie, to dziwnie wyglądający Tańczący Dom. Później widziałem również wiele inspirujących budynków zaprojektowanych przez Franka Gehry’ego, ale Tańczący Dom zawsze był dla mnie jednym z najbardziej imponujących budynków. Zakrzywiona szklana powierzchnia jest tak elegancka, a także uwielbiam postawę Freda i Ginger (dwie „tańczące” wieże) i ich żywą interakcję. Budynek znajduje się na skrzyżowaniu 3 ulic, mostu i pięknej rzeki, więc jego lokalizacja sprawia, że przyciąga jeszcze więcej uwagi – po prostu nie sposób go nie zauważyć.

Projekt dołącza do pierwszego etapu przeglądu w 2024 roku.

Źródło: ideas.lego.com
Źródło: ideas.lego.com

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.