Polub nas

LEGO BRICKLINK DESIGNER PROGRAM 2021 – Zmiany

Wczoraj wieczorem LEGO ogłosiło zmiany w programie Bricklink Designer.

Wszystkie informacje dotyczyły głównie pierwszej rundy oraz problemów technicznych, które wystąpiły podczas przedsprzedaży.


Jednym z większych błędów w wyniku ogromnego zainteresowania było przeciążenie witryny Bricklinka, a także sklepu LEGO.com.

Dodatkowo zestaw Castle in The Forest sprzedał się w wyniku błędu 10 tys. razy, zamiast ustalonych 5 tysięcy sztuk.

W związku z tym została ogłoszona decyzja, że nakład zestawów z rundy 1 oraz przyszłych rund, zostanie podniesiony do 10 tysięcy sztuk.

Dodatkowo na pozostałe zestawy z serii 1 (wykluczając zamek) zostanie urządzona dogrywka, która odbędzie się 3 Sierpnia. Godzina zostanie podana bliżej daty ponowienia przedsprzedaży.

Do programu zostały dodane także pewne bardzo znaczące zmiany:

  1. Zmiana ilości zestawów – maksymalnie 10 tysięcy kopii każdego zestawu. (Zamiast 5k ustalonych wcześniej)
  2. Zmiana limitu na osobę – maksymalnie 1 kopia zestawu na osobę (zostało to wprowadzone przez ogromną ilość ofert od handlarzy oferujących zestawy jeszcze nie Wydane, w mocno zawyżonych cenach).
  3. Wysyłki dodatkowych 5 tys sztuk zestawów z 1 fali, oraz kolejnych rund w związku ze zwiększeniem nakładu zostaną opóźnione. Wysyłki dogrywki pierwszej rundy zostaną zrealizowane dopiero w Czerwcu 2022 (zamiast jak wcześniej planowano, w styczniu)
  4. Sprzedaż zestawów nadal będzie odbywała się poprzez stronę LEGO.com – będą obowiązywać ograniczenia regionalne. Wysyłka będzie dostępna jedynie do wcześniej dostępnej listy krajów.

Jeżeli w związku z tymi zmianami, chcecie anulować zakup w przedsprzedaży, możecie to zrobić poprzez infolinię LEGO Customer Service.

Z ciekawostek: 75% zamówień dotyczących zestawu z zamkiem miało tylko jedną sztukę zestawu.

Możecie być także spokojni: nie są planowane anulacje zamówień, które posiadają więcej niż 1 szt danego zestawu.

Informacje odnośnie opóźnienia kolejnych rundy, zostaną dodane wkrótce.

https://brickset.com/article/60410/bricklink-responds-to-crowdfunding-problems