Polub nas

LEGO Botanical Collection nowości

Wiadomość która bez wątpienia ucieszy każdego fana wyjątkowych „sztucznych” kwiatów od Lego.

Do serii Lego Botanical Collection, którą znamy dzięki takim zestawom jak 10280: Bukiet kwiatów czy 10281: Drzewko Bosnai, dołączą dwie nowe pozycje:

10309: Succulents (Sukulenty) – Dla niewtajemniczonych sukulenty to rośliny, które mają charakterystyczne mięsiste liście zawierające sok. Powodem  dla którego mają te liście jest to, aby utrzymywały jak najwięcej wilgoci.  W tym składającym się z 771 klocków zestawie dostajemy prostą, asymetryczną czarną podstawkę na której znajdziemy masę różnych rodzajów sukulentów takich jak:  zakwitniętego kaktusa z pomarańczowym kwiatem, aloes, żyworódkę (czerowny sukulnet), starzec rowleya (znajdujący się za kaktusem, przypominający nieco winogrono) , echewerię (fioletowy sukulnet na samym środku) oraz inne roślinki jakich nie udało się zidentyfikować autorowi.  Można to potraktować jako wyzwanie dla każdego początkującego  i doświadczonego fana florystyki  aby zidentyfikować każdy Sukulent lub zwyczajnie cieszyć oko różną paletą kolorów i kształtów jakie oferuje nam ten świetny zestaw.  Co ciekawe, w dolnym prawym rogu pudełka widzimy, iż zestaw mogą jedocześnie składać aż 3 osoby co bez wątpienia stanowi dodatkowy atut , którym być może uda się wam wciągnąć w soje klockowe hobby rodziców czy dziadków poprzez wspólne składanie.  Cena zestawy wynosić będzie €49.99 co przełoży się na cenę katalogową 239,99 PLN.

źródło: promobricks

10311: Orchid (Orchidea czy też Storczyk): Jest imponującym odzwierciedleniem tej rośliny z rodziny storczykowatych.  Zestaw  trochę mniejszy bo liczący 608 elementów, z których na szczególną uwagę zasługuje wykorzystanie naramienników (element: 21560) dużych figurek znanych z serii Star Wars, które tworzą piękne białe płatki. Sama donica z uwagi na swój ostry i symetryczny wygląd przykuwa oko i wygląda bardzo estetycznie. Wychodzące  z klockowej ziemi pędy storczyka nadają mu dodatkowego realizmu. Naprawdę jest to piękny zestaw, który będzie kosztował  podobnie jak Sukulenty €49.99/ 239,99 PLN. Patrząc na rzeczywiste ceny dwupędowych storczyków wydaje się że klockowa wersja, która nigdy nie straci swojego uroku wydaje się być solidną alternatywą.

źródło: promobricks

Oba zestawy mają swoją premierę już 1 maja! Być może do tego czasu dowiemy się czy zestaw jaki powinien znajdować się w zestawieniu nowej linii Botanic Collection o numerze 10310 zostanie wyjawiony czy też być może jest to przykład anulowanego przez Lego projektu?  Śledźcie stronę afols.pl aby być na bieżąco ze wszystkimi newsami ze świata Lego!

Więcej informacji o zestawach z serii LEGO Creator Expert znajdziecie tutaj: https://afols.pl/lego-creator-expert-nowosci-2022/

Michał Budka.