Polub nas

Lego Architecture – nowość!

Pojawiły się informacje o nowym zestawie z serii LEGO Architecture.
21058 – Monuments Of The World (18+)
Ilość elementów: 1476
Cena: 129,99 $
Premiera: Czerwiec 2022

Jak sama nazwa wskazuje, możemy się spodziewać kolekcji najsłynniejszych pomników z całego świata, odtworzonych z naszych ukochanych klocków.

4000038 LEGO Campus (10+) – 1494 elementy, w tym co najmniej 2 unikalne. Jest to najprawdopodobniej zestaw pracowniczy. Został on ujawniony przez projektanta LEGO – Georga Gilliatta. Jeśli będziecie chcieli go zdobyć, czeka was spory wydatek.


21058 Piramida Cheopsa – 1476 elementów, 669.99zł. Jeden z 7 Cudów świata.
Premiera już 1 Czerwca 2022

Piramida będącą miejscem pochówku faraona Cheopsa, oraz jedyny z 7 starożytnych cudów świata który przetrwał do dnia dzisiejszego zostanie odwzorowany w klockowej wersji!

Wygląd piramidy będzie jednak nieco inny od waszych oczekiwań, gdyż będzie przedstawiał jej oryginalny wygląd! Piramida będzie biała, gdyż historycznie ściany były pokryte wapnem a na czubku znajdzie się zwieńczenie w postaci złotego ostrosłupa.

źródło: brickandbricks

Sama piramida będzie miała możliwość podniesienia ścian, dzięki czemu otrzymamy wgląd do różnych komnat. Co ciekawe, w zestawie dostaniemy jedynie jej połowę, więc jeśli chcecie skompletować pełną piramidę, czeka was zakup drugiego zestawu lub buszowanie po bricklinku 😉

źródło: brickandbricks

To jednak nie koniec! Przed samą piramidą znajdzie się  sporo mini buildów przedstawiających: rzekę Nil a na niej dwie malutkie łódeczki, palmy, świątynię, parę budynków, obelisk oraz dwie mniejsze piramidy zapewne przedstawiające piramidę Chefrena i Mykerinosa!