Polub nas

LEGO 76218 Marvel Sanctum Sactorum 18+

Po wielu plotkach nareszcie mamy oficjalne zdjęcia wyczekiwanego rywala Daily Bugle – Sanctum Sactorum.

Sam zestaw odwzorowuje lokację jaką widzieliśmy w filmach: Avengers: Infinity War oraz Doctor Strange: Multiverse of Madness, ale ma również sporo eastereggów które luźno nawiązują do uniwersum Marvela.

Sanctum zostało zbudowane na płytce 32×32, sam budynek natomiast ma wymiary 25×19. Na jednej ze ścian budynku mamy portal z którego wychodzi Gargantos – potwór z zestawu 76025 – widzimy jego oko oraz macki.

W samym budynku mamy rotundę portali, która prowadzi w trzy różne lokacje. Pod głównymi schodami w środku Sanctorum mamy skrytkę w jakiej przechowywany jest kamień nieskończoności. Jak można zauważyć na półkach znajduje się wiele ksiąg i magicznych tomów.

Przed budynkiem mamy przedstawioną standardową ulicę Nowego Yorku – drzewka, hydrant, latarnia, skrzynka na listy. Za budynkiem jest żółty śmietnik oraz kartony, które ukrywają łączenie do innych modularów! Dodatkowo mamy sporo ciekawych plakatów i graffiti. Największą uwagę przykuwa bilbord z Kapitanem Ameryką promujący wystawę poświęconą temu bohaterowi pt: „Kapitan Ameryka – żywa legenda i symbol odwagi”, jaka ma odbyć się w klockowym muzeum – Bricksonian Museum.

*

Opis figurek: W zestawie znajdziemy następujące figurki: Doctor Strange, Sinister Strange, Zombie Strange, Scarlet Witch, Wong, Iron Man MK50, Spider-Man, Mordo, Ebony Maw

*