Polub nas

LEGO 75573 Avatar Latające góry: stanowisko 26 i Samson ZPZ

Źródło: lego.com

LEGO 75573 Avatar Latające góry: stanowisko 26 i Samson ZPZ

Źródło: lego.com

Zestaw zawiera 5 minifigurek, co jest dość dużą liczbą dla motywu LEGO Avatar. Najpierw mamy ludzką postać Jake’a Sully’ego i Norma Spellmana w postaci avatara.

Avatar Norma jest godny uwagi, ponieważ jest jedynym Na’Vi, który ma na sobie ludzkie ubrania – nosi jasną kurtkę na ciemnobrązowej koszuli oraz torbę na ramię.

Jake jako człowiek jest w zwykłym szarym topie bez rękawów, ale podoba mi się nadrukowana na nim sylwetka helikoptera Samsona, który na pierwszy rzut oka wydawał mi się plamą potu!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Najbardziej godną uwagi rzeczą Jake’a Sully’ego jest wprowadzenie zupełnie nowego wózka LEGO, który jest naprawdę innowacyjnym elementem.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Oto porównanie ze starszym modelem wózka LEGO.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Najważniejszą rzeczą w wózku inwalidzkim jest to, że jest on teraz kompatybilny ze standardowymi drzwiami LEGO.

Oryginalny wózek inwalidzki LEGO był trochę za szeroki, a projekt był delikatnym niedopatrzeniem, aczkolwiek fakt, że zostało to naprawione w ten sposób, to dobra wiadomość.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tak prezentują się Norm i Jake w postaci avatara, z pomarańczową farbą V-war na twarzy. Minifigurki Avatara wyglądają dosyć podobnie do siebie co nie jest zbyt dobre, ze względu na to, iż mają ten sam odcień naprawdę trudno je odróżnić.

Przynajmniej w przypadku Norma doceniam to, że nosi zwykłe ludzkie ubrania i jest najciekawszą minifigurką Na’Vi w tym zestawie, jeśli w całej serii.

Źródło: lego.com

I na koniec, mamy Trudy Chacon i dr Grace Augustine, grane odpowiednio przez Michelle Rodriguez i Sigourney Weaver.

Projekt minifigurki dr Grace Augustine jest naprawdę fajny i jest główną atrakcją tego zestawu – uwielbiam jej marszczoną niebieską marynarkę oraz niesamowitą ilość nadrukowanych detali na jej nogach, z paskiem, kieszeniami i butami (ze skarpetkami!) Wszystkie wydrukowane z oszałamiającą dokładnością.

Źródło: lego.com

Wśród nowych zwierząt wprowadzonych w LEGO Avatar jest Pa’li, czyli gigantyczne stworzenie przypominające konia. Mroczny koń nie występuje wyłącznie w tym zestawie, ale jest to najtańszy sposób na zdobycie jednego z nich.

Źródło: lego.com

Podobnie jak inne stworzenia zamieszkujące Pandorę, Pa’li mają również możliwość połączenia się
z Na’Vi!

Źródło: lego.com

Oto porównanie ze zwykłym koniem LEGO, aby pokazać, o ile większy jest Pa’li. Mroczny koń jest wykonany z jednej dużej formy, a całość jest sztywna, więc ruchomość jest mocno ograniczona, co jest trochę kłopotliwe.

Źródło: lego.com

Dalej mamy mały przekrój magicznego świata, który reprezentuje Pływające Góry Pandory!

Źródło: lego.com

Tak prezentują się przezroczyste kolumny, które zostały wprowadzone w zestawach LEGO Avatar, dzięki którym całkiem nieźle symulujemy „pływanie gór”.

Źródło: lego.com

Jak zwykle wybór flory na Pandorze jest niezwykle interesująca i chociaż ten odcinek nie jest tak duży ani tak gęsty jak inne, to podobają mi się techniki mocowania stosowane przy tych kwiatach.

Źródło: lego.com

Oczywiście te niezwykle charakterystyczne kwiaty również świecą w ciemności!

Źródło: lego.com

Jedna rzecz o Latających Górach – można przymocować helikopter Samson do górnej części, dzięki czemu cały model świetnie sprawdza się jako stojak wystawowy. Dodana wysokość wprowadza trochę dramatyzmu do ekspozycji i jest odświeżającym sposobem na pokazanie latających pojazdów, podczas gdy wcześniej zwykle kładziono je płasko na ziemi!

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Tak prezentuje się śmigłowiec Samson, który jest najbardziej imponującym modelem w zestawie.
Ten futurystyczny szary helikopter wojskowy przykuwa uwagę dzięki 2 dużym wirnikom, które można obracać i ustawiać pod różnymi kątami.

Samson ma również bardzo elegancki profil aerodynamiczny, a ze względu na wahanie LEGO w wypuszczaniu zestawów wojskowych, ten jest dość godny uwagi, ponieważ zaciera granicę między tym, co jest dopuszczalne, a tym co może być w odbiorze zbyt podobne do machiny wojennej.

Źródło: lego.com

Oto widok z boku, z dużą komorą pośrodku, w której mogą stać minifigurki. Płozy są delikatnie mówiąc mało zgrabne i prymitywne, wykonane przy użyciu osi i łączników z serii Technic.

Źródło: lego.com

Tak prezentuje się helikopter Samson z przodu, ze śmigłami ustawionymi w agresywny sposób.

Źródło: lego.com

Z boku kokpitu znajdują się projekt Tygrysa jako grafika. Nie ma żadnych karabinów maszynowych, jak w filmowej wersji Samsonów, ale mamy nowe miotacze klocków, które wystrzeliwują półprzeźroczyste żółte kafelki.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

A oto rzut oka na kokpit – byłem mile zaskoczony, że ozdoba baldachimu jest drukowana, a to bardzo dodaje całości wyglądu.

Bardzo podobają mi się wloty i wyloty powietrza helikoptera, które również widać z tego widoku.

Jeśli lubisz konstrukcje wojskowe, Samson to schludny mały model, oparty na temacie, w którym LEGO rzadko się porusza, ale jest to bez wątpienia bojowy śmigłowiec. Dzięki świetnej możliwości poruszania się i zabawie jest to jeden z najlepszych pojazdów w motywie LEGO Avatar.

Źródło: lego.com
Źródło: lego.com

Podstawową zestawu jest Link Shack, przypominający kontener struktura, która zawiera cały niezbędny sprzęt do nawiązywania zdalnych połączeń między ludźmi a ich avatarami.

Link Shack ma surowy wygląd, świetnie wykorzystuje kolory, z ciemnoszarym i piaskowym niebieskim akcentem szarości, a także jaskrawymi żółtymi akcentami.

Źródło: lego.com

Seria: Avatar
Nazwa: Avatar Latające góry: stanowisko 26 i Samson ZPZ
Ilość elementów: 887
Przedział wiekowy: 9+
Numer katalogowy: 75573
Data premiery: 1 października 2022 roku
Koszt: 479,99 zł

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.