fbpx
LEGO 31132 Viking Ship

LEGO 31132 Viking Ship

27 kwietnia, 2022 0

Dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne zdjęcie głośno zapowiadanego statku wikingów z Creatora i trzeba przyznać, że spełnić o ile nie przewyższył wszystkich oczekiwań!

31132 Statek Wikingów i wąż z Midgardu (Viking Ship and the Midgarg Serpent) – 1192 elementy, 119.99$ (569.99 zł)

Cały zestaw jest naprawdę dopieszczony i każdy z trzech alternatywnych buildów jest na tyle ciekawy że ciężko będzie się zdecydować, który powinien cieszyć oko na naszych półkach. Przynajmniej będziemy mieli motywację do częstego rozkładania i odbudowywania kolejnej scenerii. Sam statek jest dość ładnie odtworzony – ma 27 cm wysokości, 42 cm długości i 17 cm szerokości. 

Co do samych budowli warto poświęcić im więcej uwagi ze względu na detale i ciekawe nawiązania do historii i mitologii nordyckiej;

  1. Drakkar Wikingów – statek jak widzimy nazywany jest drakkarem od skaldyckiego słowa „dreki” oznaczającego smoka. Nie dziwi więc że na dziobnicy widzimy rzeźbę przedstawiającą złotą głowę smoka, która odstraszać miała złe bóstwa i potwory czyhające w głębinach. Jeśli o potworach mowa, budowla węża morskiego jest dosyć solidna. Co prawda główne ciało jest skąpe w części i brakuje mu detali, jednakże zachowuje niezbędną artykulację. Głowa potwora natomiast jest fenomenalna. Wracając do statku, na uznanie zasługuje klockowy żagiel, który idealnie pasuje do całokształtu oraz 8 kolorowych tarcz znajdujących się burtach statku. Niestety są one za duże dla figurek. Te natomiast, mogą zająć się w międzyczasie smażeniem ryb za przybudówką lub obsługa balisty stanowiącej główne wyposażenie drakkara. Jako ciekawostkę na maszcie statku widzimy dwa małe klockowe kruki, być może są to Huginn i Muninn – kruki towarzyszące Odynowi, które zbierają dla niego informacje ze wszystkich zakątków świata.

2. Mityczny Wilk – druga budowla przedstawia wielkiego mitycznego Wilka, najprawdopodobniej Fenrira, który podczas końca świata – Ragnarök ma pożreć samego Odyna!  Poza samym wilkiem mały sympatyczny kawałek terenu, z ogniskiem i pojedynczym drzewem.

3. Nordycka Izba – ostatnim alternatywnym buildem jest nordycka izba, czy też bardziej Mead Hall, co w wolnym tłumaczeniu oznacza piwną gospodę. Sam budynek jest dosyć prosty ale stara się wiernei odwzorować pierwowzór znany nam z wielu gier czy seriali. Zdobią go dwie tarcze, a dach jest przykryty warstwą śniegu. Z boku widzimy patio które łączy się z malutkim strumykiem. Cała izba jest pod atakiem ognistej wywerny, która  zdążyła już podpalić blok siana i najprawdopodobniej poluje na klockową krowę, która aktualnie ciągnie pług po polu. Moim zdaniem chyba najbarwniejsza sceneria ze wszystkich jakie prezentuje ten zestaw.

Jak sami widzicie jest w czym przebierać! Fani serii Vikings i Castle na pewną są obecnie wniebowzięci!

Premiera zestawu już 1 czerwca w sklepach stacjonarnych i na oficjalnej stronie Lego.pl

Więcej informacji na temat nowości z serii Lego Creator znajdziecie tutaj: https://afols.pl/lego-creator-nowosci-2022/

Dodaj komentarz
pl_PLPolish