Polub nas

Konstrukcje z Władcy Pierścieni, które chcielibyśmy ujrzeć w przyszłości

Zbliżamy się powoli do kolejnego ogromnego zestawu na licencji Władcy Pierścieni. Barad Dur powinno zadowolić wszystkich miłośników czarnych charakterów z uniwersum Tolkiena i dodać trochę mroku po zeszłorocznym barwnym Rivendell. Śródziemie jest jednak niezwykłym światem, które ma bardzo wiele do zaoferowania. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć wam nasze propozycje na kolejne zestawy!

Hobbiton

Zielony, bujny w roślinność Hobbiton byłby świetnym sielankowym zestawem nawiązującym zarówno do trylogii LoTR jak i Hobbita. Być może grupa LEGO odważyłaby się pójść o krok dalej i przedstawić nam większą część Shire. Siłą takiego zestawu byłyby detale i możliwość dużej inwencji własnej. Z jednej strony rybacy, obok rozwieszone pranie, krok dalej może ktoś szykowałby się do festynu. Wśród minifigurek moglibyśmy znaleźć mnóstwo hobbitów co dla wielu byłoby wadą, ale na pocieszenie podjechałby też Gandalf na swoim wozie.

Minas Morgul

Zmieniamy klimat na zdecydowanie bardziej mroczny. Przeklęta twierdza Nazguli ma niesamowity potencjał na klockowe odwzorowanie. Ciemny, kamienny i surowy klimat w akompaniamencie zielonej poświaty mógłby robić piorunujące wrażenie. Sama brama jest bardzo ciekawa, a oprócz interesującej konstrukcji moglibyśmy być rozpieszczani pod względem złowrogich minifigurek. Kto by nie chciał zdobyć Czarnoksiężnika z Angmaru? 

Helmowy Jar

Dobrze pamiętamy, że Helmowy Jar otrzymał dawno temu swój zestaw, ale nie ma co się oszukiwać, tamte playscale’owe sety to nie jest taka skala, którą otrzymujemy obecnie. Chcielibyśmy ujrzeć wersję zrobioną z dużym rozmachem. Dodatkowo z przynajmniej 10 wojownikami Uruk-Hai, którzy są fantastycznie zrobionymi minifigurkami, o bardzo dużej wartości. Jeśli gdzieś mamy ponownie uzyskać tych podwładnych Sarumana to najlepiej w kolejnej edycji Helmowego Jaru.

Minas Tirirth 

Minas Tirith to ikoniczne miasto, które mogłoby być ładnie odwzorowane w klockowym świecie. Niestety przedstawienie stolicy Gondoru wydaje się być problematyczne z uwagi na rozmiar i skalę. W przypadku wcześniejszych propozycji moglibyśmy iść na jakieś ustępstwa, ale niestety nie w tej sytuacji. Jeśli chcielibyśmy zachować pozory skali minifigurkowej to musielibyśmy znaleźć jakieś rozwiązanie. Oczywiście możemy też odejść od tej skali i stworzyć Minas Tirith na wzór serii LEGO Architecutre, ale zeszłoroczne Rivendell i zbliżające się Barad Dur dają nam do zrozumienia, że na szczęście grupa LEGO chce nam dostarczać konstrukcje z minifigurkami. Naszą propozycją jest plac wodotrysku – czyli centralne miejsce cytadeli, najwyższego, siódmego poziomu miasta. Otrzymalibyśmy kultowe białe drzewo, a także wejście do Sali Uczt, oczywiście wraz z jej całym wyposażeniem. 

Koniecznie dajcie znać jakie chcielibyście ujrzeć wielkie konstrukcje z Władcy Pierścieni w przyszłości! 

Autor: Wojciech Lebel

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.