Polub nas

Klocki LEGO z butelek PET?

Świetna informacja pojawiła się na oficjalnym fanpage’u LEGO. Od dawna trwają prace nad tym, aby klocki LEGO były produkowane z pustych butelek (i nie tylko) po napojach.

Z jakiego materiału produkowane są klocki LEGO?

A czy wiecie z czego aktualnie się je produkuje? Z materiału o bardzo fajnej nazwie – ABS (czyli materiału powstającego „w procesie kopolimeryzacji akrylonitrylu ze styrenem wraz z jednoczesnym szczepieniem powstałego kopolimeru na polibutadienie”) Cokolwiek to oznacza:) Zatem, bez zagłębiania się w chemiczne szczegóły tego tworzywa przyjmijmy, że jest to po prostu plastik.

Plastik, który ma wręcz idealne cechy dla klocków LEGO. Są to wysoka trwałość, odporność na zarysowanie, możliwość jednolitego barwienia czy odpowiedni opór przy rozdzielaniu (tzw. clutch power). Zatem, bardzo ciężko będzie ten właśnie materiał zastąpić czymś o podobnej charakterystyce a do tego ekologicznym. Dlatego też, skoro LEGO właśnie dzisiaj wypuściło wspomniany przez nas filmik to coś zaczyna być na rzeczy. Może inżynierom z Billund udało się dokonać niemożliwego?

Byłaby to bardzo ciekawa opcja dla poprawy jakości życia na naszej planecie, gdyż nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale rocznie sprzedaj się aż 75 miliardów klocków w ponad 140 krajach…

Łapcie kilka kadrów z filmu:Ale oczywiście możecie też obejrzeć cały filmik tutaj:

A po więcej podobnych ciekawostek zaglądajcie do naszej nowej kategorii na portalu afols.pl – Ciekawostki