fbpx
II przegląd IDEAS 2021

II przegląd IDEAS 2021

22 lutego, 2022 0

Wyniki II-go przeglądu lego Ideas na 2021 rok, czyli słodko-gorzka rzeczywistość.

Jesteśmy świeżo po ogłoszeniu nowych zestawów, które ukażą się w oficjalnej sprzedaży, jako zwycięzcy aktualnego przeglądu projektów Ideas.

W tej edycji wygrały dwa zestawy:

A-FRAME CABIN, czyli urocza chatka w lesie. Bardzo ładny projekt, zaprojektowany przez Norton74. Musimy niestety pamiętać, że lego na pewno będzie się starało go uprościć i zrobić bardziej „ekonomicznym”, więc raczej nie ma co się spodziewać w oficjalnym zestawie tylu zwierzątek, tylu Mjolnirów, czy chociażby tak rozbudowany drzew. Choć trzeba przyznać iż techniki zastosowane w tym projekcie są naprawdę ciekawe, a sama konstrukcja bardzo ładnie się prezentuje.
Zdjęcia ukazują oryginalny, fanowski projekt.

BTS “Dynamite” – zaprojektowany przez  JBBrickFanatic, czyli szczypta goryczy, a może i całe wiadro? Z punktu widzenia biznesowego dla Lego, wydanie zestawu bazującego na popularnej na całym świecie grupie muzycznej wykonującej K-POP to strzał w dziesiątkę, jednak z perspektywy autorów innych świetnych projektów to jest to policzek. Ciężko powiedzieć cokolwiek dobrego o tym projekcie, choć oczywiście finalny produkt zapewne będzie cieszył oczy, ale tutaj pojawia się pytanie o sens całego Lego IDEAS i czy faktycznie powinien wystarczyć dobry pomysł, bez jakichkolwiek umiejętności budowania. Sam projekt można śmiało nazwać najsłabszym (z zaakceptowanych) w historii programu IDEAS. Zdjęcia ukazują oryginalny, fanowski projekt.

Dodatkowo, LEGO podjęło decyzję odnośnie projektu Królewny Śnieżki i 7 krasnoludków, (oczekującego na decyzję od I przeglądu IDEAS 2021), który finalnie został odrzucony. Możemy śmiało stwierdzić, że duży wpływ na tą decyzję miały słabe wyniki sprzedażowe ostatnich setów bazowanych na bajkach. (np. Chatka Kubusia Puchatka).

żródło: LEGO Ideas

Przypominamy przy okazji o premierach z serii Ideas zaplanowanych na 2022 roku, o których możecie przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz
pl_PLPolish