Polub nas

Gigantyczna Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie wykonana ze 100 000 klocków!

Polski konstruktor LEGO Michał Kaźmierczak właśnie zdobył 1000 punktów dla swojego magicznego domu dzięki zdumiewającemu modelowi słynnej szkoły z czarodziejskiego świata Harry’ego Pottera.

Około 9 miesięcy zajęło planowanie oraz budowa konstrukcji Michała, która ukazuje tak wiele umiejętności architektonicznych. Na zewnątrz widać doki, boisko do quidditcha i szklarnie profesor Sprout. Niektóre zewnętrzne budynki, takie jak Wielka Sala i Wieża Astronomiczna, są natychmiast rozpoznawalne dla fanów sagi.

Zaglądając do wnętrza zamku, można zobaczyć wszystkie detale umieszczone na szkolnych korytarzach, klatkach schodowych jak i w salach lekcyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje odwzorowanie Komnaty Tajemnic z drugiej części sagi. Kolorystyka wodnistej podłogi i rzeźbienie węży wzdłuż ścian komory pasuje zarówno do książki jak i ekranizacji przygód Chłopca, który przeżył. Absolutnie uroczo wyglądają również świeczniki zawieszone na sznurku, które dają efekt unoszenia się w sali bankietowej.

Po drugiej stronie zamku dostępne są jeszcze bardziej znane sceny z serii. Mamy pułapki, na jakie bohaterowie natknęli się próbując dotrzeć do Kamienia Filozoficznego w pierwszej odsłonie serii, tytułową Czarę Ognia z części czwartej czy Klub Pojedynków z części drugiej.

Każda ze scen przyciąga uwagę i wydaje się wyjątkowa, aczkolwiek razem wyśmienicie współgrają jako całość.

Więcej newsów i nowości ze świata LEGO znajdziecie tutaj.