Polub nas

Bricklink Designer Program – Runda 3

UPDATE: Znamy już datę 3 rundy programu. Zacznie się ona już 17 Maja o godz. 19.00 naszego czasu.
O samym programie i zasadach jego działania przeczytacie tutaj: https://afols.pl/bricklink-designer-program-2021-2/

A zestawy które znalazły się w rundzie 3 to:

Space troopers – kosmiczna baza zaprojektowana przez ,,Nicroyera”. Kosmiczny statek, wraz z uzbrojonymi botami. Ciekawie odwzorowane wnętrze i kolorystyka. CENA: 799.99zł.

źródło: bricklink

1950s Diner – zaprojektowany przez pix027, jeden z licznych przydrożnych barów z lat pięćdziesiątych. Proste, lecz ładne wnętrze i dopakowany cadillac przed barem. Ciekawe jak będzie z dostępem do wnętrza baru 😉 CENA: 499.99zł.

źródło: bricklink

Train Station Studgate – zaprojektowany przez BrickyBricks82. Piękna modularna stacja kolejowa. Jeśli przejdzie, to na pewno będzie miała grono swoich fanów. W nowej aktualizacji pojawiło się trochę figurek.
Na parterze znajdziemy 2 perony, 2 małe modele kolei miejskich oraz wejście na stację. Do tego bardzo ładna kładka dla pieszych oraz ogródki widokowe na dachu i 1 piętrze stacji. CENA: 1600zł.

źródło: bricklink

Working Waterfall – zaprojektowany przez TheKingOfLego. Model w stosunku do pierwszej wersji został nieco pomniejszony. Znajdziemy tutaj tytułowy, zmechanizowany wodospad, 2 figurki podróżników, a także ładnie dopracowaną kopalnię. CENA: 849.99zł.

Exploratorium – zaprojektowane przez EndlessAges. Steampunkowa baza naukowców i badaczy oceanów. Dużo ukrytych mechanizmów oraz szczegółów. Główny budynek otwiera się, pozwalając nam zajrzeć do wnętrza konstrukcji. CENA: 1100zł.

źródło: bricklink

Brickwest Studio – zaprojektowane przez BrickyBricks82 (ten sam twórca, co stacja kolejowa ukazana wyżej). Co ciekawe projekt ten miał wziąć udział w 2 rundzie BDP ale został opóźniony, ze względów na szum medialny po tragedii na planie filmowym westernu w USA. Zestaw ciekawy, zarówno dla fanów westernu, jak i osób tworzących makiety miasta. Mamy tutaj połączenie ekipy filmowej oraz ich sprzętów, wraz z planem przedstawiającym dziki zachód. Myślę iż problemów z ich rozdzieleniem nie będzie. CENA: 1300zł.

źródło: bricklink

Modular Construction Site – zaprojektowane przez ryantaggart. Co ciekawe jest to prawie ten sam projekt, co zestaw Lepina 15031. (Projekt Lepina został skradziony dłuższy czas temu od tego twórcy, gdy debiutował w programie Ideas). Znajdziemy tutaj wieżowiec w budowie, wysoki żuraw, akcesoria oraz figurki budowlańców. Dość prosta budowa wnętrza. Można powiedzieć iż głownie fasadowa konstrukcja.
CENA: 1200zł.

źródło: bricklink

Winter Chalet – chatka zaprojektowana przez sdrnet. Typowy mały świąteczny modular. Idealny do makiet świątecznej wioski. Niestety budynek bez tylnej ściany. Kolorowe i sprytnie podzielone wnętrze domku. Do tego znajdziemy tutaj 7 figurek mieszkańców. CENA: 799.99zł.

źródło: bricklink

Mountain view observatory (przeniesione pierwotnie z 1 rundy z racji problemów projektowych w zestawie). – zestaw zaprojektowany przez ThomasW_BL. Malutkie obserwatorium z ruchomą kopułą i teleskopem. Budynek z podziałem na piętra wraz z piwnicą. Każe piętro można odczepić by zajrzeć do jego wnętrza. Jeden z faworytów tej rundy. CENA: 1200zł.

źródło: bricklink

Dla przypomnienia. Bricklink Designer Program opiera się na Crowdfundingu.
Z 10 zestawów jedynie 5, które jako pierwsze przekroczą liczbę 3000 zamówień zostaną przez LEGO zrealizowane.
Link do rundy 3: https://www.bricklink.com/v3/designer-program/introducing.page