Polub nas

Bricklink Designer Program – głosowanie na projekty

Już dzisiaj o godzinie 21.00 na stronie Bricklinka rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Bricklink Designer Program. A konkretniej już drugiej edycji programu pod tą nazwą.

Pojawi się na pewno sporo ciekawych projektów, z których najlepsze, wejdą do fazy Review a następnie do fazy Crowdfundigu. Kalendarz wydarzeń możecie zobaczyć poniżej:

Czas na głosowanie macie do 31 marca!

Jeśli nie wiecie co to za program, to przeczytajcie jeszcze te informacje:

W tej edycji do programu może zgłosić się każdy, a nie jak w poprzednim przypadku, projekty które osiągnęły próg 10 000 głosów w programie LEGO IDEAS.

W maju 2023r. zostanie ogłoszone 5 projektów, które wezmą udział w pierwszej serii (rundzie) programu. Każdy zestaw, który przekroczy limit 3000 zamówień, zostanie wyprodukowany przez LEGO. Jednak ich produkcja i wysyłka trochę potrwają. Każdy zestaw jest limitowany w ilości 20 000 sztuk na cały świat.

Faza produkcji i wysyłki ma zająć około 6 miesięcy.

Ustanowiony został limit na zakup każdego zestawu – na jednego klienta przypadają max 2 szt. danego zestawu.

Jak zamówić taki zestaw?


W momencie rozpoczęcia sprzedaży każdy projekt otrzymuje swoją kartę produktu na stronie BL oraz LEGO.com.

Zestawy zamawia się w karcie Bricklinka, która w momencie finalizacji, przeniesie nas na stronę LEGO, gdzie dokonujemy płatności. LEGO nakłada wtedy chwilową blokadę na konto/kartę, która zostaje później zwolniona. Środki są jednak pobierane ponownie przy wysyłce zamówienia.

Co ciekawe zestawy nabiją nam punkty VIP jednak nie zaliczają się do odbioru gratisów GWP.