Polub nas

Afols.pl – patron medialny Festiwalu Klocków zaprasza na wydarzenie!

Tegoroczny Festiwal Klocków odbędzie się w weekend 16-17.03.2024 r. w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ulicy Głogowskiej, w pawilonie 5.

Z roku na rok wydarzeń “okołoklockowych” w Polsce przybywa – przyciągają wiele osób, pozwalają oglądać duże wystawy, kupić zestawy czy gadżety, wymienić się uwagami czy spotkać znane z social mediów osobowości. Nie oszukujmy się – takie wydarzenia, skoro przyciągają ludzi, to generują zyski. Wydarzeń takich będzie moim zdaniem każdego roku więcej – organizowanych czy to przez podmioty zewnętrzne (organizatorem Festiwalu Klocków są Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z LSbricks.pl) czy samych twórców, klockowych influencerów.

egoroczny Festiwal Klocków będzie się jednak wyróżniał oficjalnym partnerstwem firmy Lego. Zwykle podobne wydarzenia nie są oficjalnie wspierane przez duńską firmę, nie znajdziemy o nich informacji w socialach marki. W Poznaniu będzie inaczej – Lego zaprosiło na wydarzenie na swoich kanałach, widzimy branding marki na wszystkich materiałach organizatora, zobaczymy zapewne go także podczas samej imprezy.

Pośród “gwiazd” festiwalu, znanych klockowych twórców zobaczymy uczestników różnych polskich edycji programu Lego Masters: zwycięzców każdej z edycji (Rafał Zub, Łukasz Górecki, Katarzyna Świętach, Daniel Yakisniy, Bartosz Sasiński, Piotr Dryś) oraz Łukasza Więcka – ambasadora Lego, obecnie pracującego nad projektem klockowego eko-miasta, autora modeli znanych podlaskich budynków czy ciekawego projektu w Lego Ideas – a także Macieja Kośmickiego, youtubera znanego z kanału Maciek i Klocki.

Co będziemy mogli obejrzeć? Spośród atrakcji znajdziemy stoisko NeoRobotyka z kodowaniem modeli z klocków DUPLO oraz z serii Spike Education, wystawę modeli z serii Harry Potter, sesje Q&A z uczestnikami Lego Masters, konkursy z nagrodami, strefę zdjęć z gwiazdami, strefę chill-out, wspólne budowanie z klockowymi youtuberami, influencerami czy zwycięzcami klockowego show emitowanego w TVN.

Bilety na imprezę można zakupić już od 40 zł (ulgowe) i 50 zł (normalne). Można także zakupić bilety łączone uprawniające także do wstępu na wystawę History Land w Poznaniu, Centrum Nauki Wyobraźnia czy Muzeum Motoryzacji (dostępne oddzielnie) pod tym linkiem.

Serwis afols.pl, obok serwisu tobilet.pl, agencji interaktywnej r360, magazynu Sukces PO POZNAŃSKU, portalu wpoznaniu.pl i wystawy History Land jest oficjalnym partnerem wydarzenia. To ważne dla nas wyróżnienie podkreślające stały rozwój serwisu, otwartość na nowe, ciekawe inicjatywy i współprace.

Autor: Kacper Popiołek

Więcej newsów i nowości ze świata klocków znajdziecie tutaj.