Polub nas

21332 LEGO IDEAS – GLOBUS

18 stycznia 2022 roku Grupa Lego zabrała nas w przygodę dookoła świata prezentując najnowszy zestaw z serii LEGO® Ideas – Globus (21332).

To nie lada gratka dla fanów zarówno klocków LEGO jak i podróżowania. Model złożony jest z ponad dwóch i pół tysiąca elementów i przedstawia realistyczny globus w stylu vintage. Na uwagę zasługują świecące w ciemności tile z nadrukowanymi nazwami kontynentów i oceanów oraz funkcja obracania o 360 stopni co jest pierwszym takim rozwiązaniem w klockach LEGO.

Zestaw powstał w ramach projektu platformy LEGO Ideas® – inicjatywy marki LEGO, która polega na realizacji pomysłów zaprojektowanych i wybranych w ramach głosowania przez samych fanów.
Za koncepcję zestawu LEGO Ideas Globus odpowiedzialny jest francuski fan LEGO, Guillaume Roussel. Inspiracją do jego stworzenia były opowieści Juliusza Verne’a. Jak opowiada o swoim pomyśle sam autor: „Podchodząc do projektu, zadałem sobie pytanie 'co może być kreatywne, edukacyjne i odnoszące się do całego świata?’ Odpowiedź brzmiała 'świat sam w sobie'” 

Więcej o aktualnych projektach LEGO Ideas® przeczytacie tutaj: https://afols.pl/category/lego-ideas/

Zestaw LEGO Ideas (21332) Globus będzie dostępny od 1 lutego 2022 r. w sugerowanej cenie detalicznej 899,99 zł.

WIĘCEJ INFORMACJI O PRODUKCIE: LEGO® IDEAS Globus (21332):

  • Wymiary modelu:
    • Długość: 30 cm
    • Szerokość: 26 cm
    • Wysokość: 40 cm
  • 2 585  elementów
  • Cena: 899,99 zł

Więcej informacji znajdziemy się na stronie internetowej: www.LEGO.com